Sprejer Uruk nazval své dílo Soft vandalism.
Foto: The Chemistry Gallery
Pražská Chemistry Gallery otevřela novou výstavu Views/Pohledy. Snaží se jí odpovědět na otázku, kam směřuje graffiti. Sama se přitom ptá, jak graffiti ovlivňuje současnou výtvarnou scénu.

Pod jednou střechou se v těchto dnech sešla díla více než dvou desítek českých sprejerů všech generací − od legend po nejvýraznější z nastupujících osobností. Někteří se svým začátkům vzdálili více, jiní méně, ale na výstavě všichni vystupují pod svými komunitními "nicky", aby demonstrovali sepětí s kořeny.

Z řady graffiti writerů jsou dnes již uznávaní umělci. A na nové výstavě v pražské Chemistry Gallery tak vystavuje mimo jiné Point, Bior, Epos 257, Pasta Oner, Masker, Tron − průkopníci, jejichž nejeden tag a piece je dodnes k vidění na fasádách, i když už dávno dobyli také galerijní scénu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.