Červená karkulka
Foto: Sandro Giordano
Z rukou spisovatelů, básníků a fotografů se zrodila série pohádkových vyprávění. Hlubokými lesy se můžete toulat s Červenou karkulkou polsko-českého básníka a vinaře Bogdana Trojaka. A možná na vás čekají i další pohádková překvapení...

Nikoli za sedmero horami a sedmero řekami, nýbrž kousek za karlínským viaduktem se v našem pražském newsroomu před časem zrodil nápad vložit životy známých pohádkových postav do rukou českých spisovatelů a básníků. A aby se literární dobrodružství Tobiáše Jirouse, Bogdana Trojaka a Miloše Urbana neřídila pouze mantinely ústní lidové slovesnosti, dostal každý z nich od nás sérii čtyř fotografií.

Snímky, které měly nejprve podnítit tvořivost a později ilustrovat samotné texty, vznikly v rámci projektu společnosti Nikon nazvaného #PicWorth1000Words. Výrobce fotoaparátů totiž před časem oslovil uznávané fotografy z Velké Británie, Španělska, Itálie a Česka, aby pro něj zachytili své představy o pohádkovém světě.

Světem Malé mořské víly vás provede Miloš Urban a bílá paní Tobiáše Jirouse prozradí všechna hradní tajemství.

Červená karkulka

René Vlček seděl v kuchyni svého staromládeneckého bytu. Z okna měl výhled do velkého městského parku. Zrovna kvetly kaštany a jejich vztyčená květenství zářila v soumraku jako mohutné voskovice. René Vlček, veskrze obyčejný plešatý čtyřicátník s rybíma očima a vypouklým bříškem, ten park nenáviděl. Právě tam, na malém plácku obklopeném pámelníkovou houštinou, začalo jeho neštěstí. Nešťastný byl ve skutečnosti už od chvíle, kdy jej rodiče poprvé přivedli do školky. Ráčkoval, počurával se a maminka ho nemožně oblékala. Co si pamatuje, všichni se mu posmívali. Vždyť se svojí vadou řeči nedokázal bez posměšků ostatních vyslovit ani svoje pitomé jméno. Rrrené!!!

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.