"Nesmíte dovolit, aby zákulisní řeči ovládly společnost," říká Jón Gnarr.
Foto: HN – Matej Slávik
Ke vzdálenému Reykjavíku přilákal pozornost celého světa, když hlavní město Islandu dokázal vyvést z ekonomické krize. I díky svému humoru a nekonvenčnímu přístupu. "Humor mi došel asi jen v ten den, co nás zvolili. To mi sklaplo. Ve skutečnosti jsem totiž nevěřil, že bychom mohli vyhrát," říká v rozhovoru o svém zvolení starostou islandské metropole.

Na první pohled byste Jóna Gnarra s jeho obrovskou postavou, charakteristickou patkou a tetováním na každé ruce možná tipovali na islandského fotbalového chuligána. Ale to jen do chvíle, než zjistíte, že třeba ten erb na levém předloktí si nechal namalovat poté, co jako starosta vyvedl Reykjavík z ekonomické krize. A taky do té chvíle, než ho uslyšíte mluvit. "Víte, mým jediným přáním je, aby se lidé bavili," říká během rozhovoru tichým hlasem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.