Záchrana kaple v Proseči nad Nisou
Foto: NPÚ
O cenu v kategorii obnova památky, restaurování se uchází například revitalizace pražských Havlíčkových sadů. V kategorii objev, nález roku je nominován mimo jiné také nález stropu z doby Karla IV. z kláštera v Českém Krumlově. Vítěze vybere komise odborníků, rozhodovat bude však i veřejnost - hlasováním určí, komu bude uděleno ocenění Památky děkují.

Druhým rokem bude letos Národní památkový ústav (NPÚ) těm, kteří se přičinili o pozitivní příklady a příběhy v oblasti památkové péče, udělovat ceny Patrimonium pro futuro (Dědictví pro budoucnost). Krajská pracoviště NPÚ nominovala 27 záslužných příkladů obnovy, objevů, prezentace kulturního dědictví a záchrany památek realizovaných v roce 2014. Vítěze vybere komise odborníků, rozhodovat bude však i veřejnost – hlasováním určí, komu bude uděleno ocenění Památky děkují.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.