Obraz Bohumila Kubišty Žena s kočárkem se prodal za necelých 14 milionů korun.
Foto: Galerie Kodl, ALAG
Čeští sběratelé, po dlouhé roky opojeni kubismem a surrealismem, objevili hodnoty expresionismu. To je jeden z významných poznatků z aukcí letošního jara. Nezastavil se ani růst cen obrazů dosud málo známého Františka Vobeckého.

Žebříček nejdráže prodaných obrazů jarní sezony roku 2015 vede raný obraz Bohumila Kubišty Žena s kočárkem z roku 1908, který v úspěšné květnové aukci Galerie Kodl změnil majitele za bezmála čtrnáct milionů korun.

Kdo by neznal úchvatná díla německého expresionismu, plná barev a sálající vnitřní energie. Obrazy autorů kolem skupin Die Brücke a Der Blaue Reiter ale ve své době nebyly u nás zdaleka tak známé jako v Německu, kde se stal expresionismus národním stylem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.