Vyobrazení Jana Husa na fasádě domu v Husinci (ilustr. foto)
Foto: HN – Jiří Koťátko
Před šesti sty lety znal mistra Jana Husa ve světě málokdo. Svými myšlenkami podnítil události, které zasáhly do životů lidí po celém světě. Ve Střední Americe po něm letos pojmenovali ulici, Jihoafričané pořádají výstavy.

Jedna z hlavních ulic v přímořském městě Puerto Cabezas ve středoamerické Nikaragui nese Husovo jméno. "Starosta města souhlasil s návrhem pojmenovat ulici vedoucí od čerpací stanice nedaleko letiště do centra města po Janu Husovi. V ulici už jsou rozmístěné nápisy s novým názvem," informoval rektor Moravské univerzity v Puerto Cabezas Gerald Green, který působí v církvi Moravských bratří (Moravská církev, Moravian Church).

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.