V Plzni je k vidění i nejdražší ze Sutnarových Venuší, ta, jež tančí go-go.
Foto: Dorotheum
Svůdné Venuše vytvořil stárnoucí vizionář užitého umění Ladislav Sutnar v Americe. Ještě nikdy nebyly vystaveny v takovém počtu jako právě teď v Plzni. Jsou symbolem návratu slavného rodáka.

Rozkošnicky se protahují. Vystavují své bujné tvary. Přehazují vysoce překříženou nohu přes nohu. Tajemně si kladou prst na rudé rty a mrkají svůdným mandlovým okem. Americké Venuše na obrazech Ladislava Sutnara, vyvedené jásavými tóny akrylových barev, teď zaplavily prostory Galerie města Plzně. Návrat geniálního designéra a malíře do jeho rodiště je dovršen až v těchto dnech, kdy se v jeho rodném domě, dnes sídle galerie, vyprsily tyto krásky.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.