Jako čínské "Bordeaux" je označována oblast Čchang-li v provincii Che-pej. Slunce tu ročně svítí 3000 hodin, proto zdejší hrozny mají vysokou cukernatost.
Foto: Profimedia.cz
Svět si říši středu spojuje spíše s čajem. Ovšem jak země bohatne, Číňané začínají přicházet vínu na chuť. Vinice se rozšiřují, dovozy rostou. Číňané jsou přitom fixováni pouze na červené, které tvoří podle odhadů až 98 procent spotřeby všech vín, píše týdeník Ekonom.

Ta čísla jsou "zanedbatelná". V podstatě půlročně jedna sedmička na hlavu. Jenomže pokud je těch hlav více než miliarda a trend je dlouhodobě rostoucí, může to pro světový trh s vínem znamenat zásadní změny. V rámci nich se sommeliéři budou učit vyslovovat jména čínských vinic a na trase světová vinařská centra – východní Asie budou rotovat "tankery" plné "alkoholu z hroznů". Tak Číňané tekutině, která u nich v posledních letech stále víc nabírá na popularitě, říkají. A pokud něco nabírá v Číně na popularitě, zákonitě se to musí odrážet i ve světě. Takže asijská velmoc se už v roce 2013 stala v absolutních číslech největším světovým konzumentem červeného vína.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.