Hudební festivaly velikosti Rock for People jsou možná trochu specifický, ale jinak velmi tvrdý byznys.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Před dvaceti lety začínal jako sobotní večírek pro sousedy. Dnes je z Rock for People jeden z největších festivalů v Česku, na který přijíždějí světové hvězdy. Letos jde zejména o skupinu Faith No More.

Všechno to začalo tady, na fotbalovém a atletickém hřišti s polorozpadlou mrňavou tribunou v Českém Brodě. Dva dlouholetí kamarádi a spoluhráči z basketbalového týmu Petr Fořt a Michal Thomes chtěli tenkrát uspořádat jen jeden takový větší sobotní večírek, na němž by jim, jejich přátelům a místním fanouškům rockové hudby zahrálo pár kapel, vypilo se hodně piva a vybraly se nějaké peníze na podporu ústavu pro děti s mentálním postižením v nedalekých Bylanech. Petr Fořt vymyslel pro akci název, docela obyčejný. Rock pro lidi. Rock for People.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.