"Je velmi důležité mít výběr dobrých vín po skleničce, to se zde hodně podceňuje," tvrdí Michal Šetka.
Foto: Archiv M. Šetky
"Strašně rád bych přijel do Mikulova a dal si tam degustaci mladých mikulovských vinařů," lituje absence špičkových vinných barů na Moravě Michal Šetka. Šéfredaktor časopisu Wine & Degustation, pořadatel veletrhu Wine Prague a garant soutěže Top vinařský cíl tráví hodně času ve vinařských velmocích, a tak může srovnávat. Jako zásadní rozdíl v nabídce služeb spojených s vínem ve známých evropských vinařských oblastech a v Česku vidí možnost navštívit a užít si vína přímo ve vinařstvích.

Co považujete za nejpatrnější rozdíl, pokud jde o nabídku služeb spojených s vínem ve známých evropských vinařských oblastech oproti České republice? 

Jako zásadní rozdíl vidím možnost navštívit a užít si vína přímo ve vinařstvích. Pokud se nebavíme o výjimečných burgundských producentech nebo klasifikovaných château v Bordeaux, tak pakliže mají vinařství návštěvní hodiny, tak si můžete být jisti, že na místě někdo bude a obvykle nabídne propracovaný koncept, zákaznický servis. Vinařství jsou zařízena a připravena na návštěvu zákazníků. Umí poučit laika i předvést produkci profesionálům. Teď budu možná trochu nepříjemný, ale některým vinařům u nás ještě nedošlo, že turistika jim může přinášet podstatně jednodušší peníze, navíc při krásné práci s koncovým zákazníkem a s možností sledovat jeho reakce na víno, než neustálé vyjednávání prodeje s restauracemi, boj o splatnost faktur a podobně. Mnoho vinařů u nás podceňuje péči o ty, kteří nakonec jejich víno budou pít, je s nimi těžké domluvit se na setkání, nedodrží smluvený čas a nedají vědět.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.