V dílně Santa Clause letošní Vánoce končí.
Foto: Profimedia
Do Vánoc sice zbývá více než půl roku, ale v čínském městě I-wu už finišují s výrobou vašeho umělého stromečku. A také ozdob a dalších vánočních dekorací, které v prosinci zaplaví byty i výlohy obchodů po celém světě. Z I-wu pochází podle střízlivých odhadů přes šedesát procent veškerých vánočních dekorací a doplňků.

Stovky malých obchodů, spíše kójí o pár metech čtverečních, jsou přeplněny zářícími vánočními stromečky, ozdobičkami, blikajícími svíčkami, obrázky Santa Clause a červenými punčochami na dárky.

O kus dál je celá menší čtvrť, kde obchodníci v přízemí každého domu nabízejí umělé sněhuláky, soby, kostýmy dědy Mráze a další sváteční doplňky. Posledním trendem jsou plyšoví, jak říkají "měkcí", sněhuláci a Santa Clausové, místo těch dosud vyráběných z plastiku. A přidává se víc barev. Vypadá to, jako by právě měly začít Vánoce.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.