Spojením dvou malých garsonek s terasou vznikl menší rodinný penthouse s velkorysou terasou.
Foto: Michal Šeba
Skromné parametry a velkorysé dojmy - architektka Lenka Míková vytvořila uprostřed městské zástavby malý penthouse. Je jako dělaný pro rodinný život i dlouhé večery se zapadajícím sluncem. Výhodou bylo, že se architektka postupem času se zadavateli spřátelila.

Byt s velkou terasou uprostřed města − pro realitní makléře operující v české metropoli je to zadání, se kterým se setkávají stále častěji, téměř dennodenně. Podle kanceláře Svoboda & Wiliams, jež se specializuje na nadstandardní klientelu, jde o aktuální trend. Problémem ovšem je, že poptávka po pěkných bytech s očekávanými parametry převyšuje nabídku. Když už v původní cihlové zástavbě na nějaký střešní byt s terasou narazíte, je to většinou skromná garsonka, kdy desetimetrová terasa představuje zhruba třetinu celkové užitné plochy. To není moc prostoru pro jednoho, natož pro rodinu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.