Americký profesor fyziky James Kakalios
Foto: Jan Hromádko, Produkce: Symona Půhonná
Americký profesor fyziky dává zapomenout na rčení, že komiksy jsou pro děti. Na příbězích o jejich superhrdinech vysvětluje, co je to tření, jak funguje gravitace a kdy vzniká elektromagnetické pole. Radit se k němu chodí i Hollywood.

Světle modrá košile mu dobře sedne, jeho volné šedé tesilky už ale podobně jako tmavé sako před nějakou dobou vyšly z módy. V Jamesi Kakaliosovi jako by se zhmotnila představa mírně popleteného vědce, který zná oděvní trendy tak maximálně z výroby bílých laboratorních plášťů. Jenže něco tu nehraje − to něco je pestrobarevné, strakaté, svou estetikou blízké teenagerům a naopak hodně vzdálené vážně se tvářícím badatelům. Je to kravata, po níž se prohánějí svalnaté postavy a nad nimi se táhne nápis Fantastic Four.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.