Natalija Makoviková se zatím orientuje na občany Ruska, Ukrajiny nebo Kazachstánu.
Foto: HN – Martin Svozílek
Ročně se v Česku změní majitelé přibližně u 50 zámků, dva až tři měsíčně přitom prodá společnost VipCastle.com Natalije Makovikové. V začátcích využívala drobná Běloruska při hledání klientů hlavně sociální sítě. "Myslím, že české tajné služby jsou dostatečně profesionální, aby sem nepustily lidi z prostředí organizovaného zločinu," odmítá obavy některých Čechů.

Kdysi vedla mládežnickou organizaci vzdorující autoritativnímu prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, nyní se snaží zachránit chátrající české památky. Varuje také, že pokud se nezmění přístup státu, do deseti let už nebude co prodávat.

"Pracovala jsem v turistickém byznysu, pronajímala jsem byty a podobně. Pak jsem jednou při návštěvě Francie viděla realitní kancelář, která prodává jen zámky. Ukázalo se, že to je rodinná firma, která se tím zabývá už čtyři generace. A takové kanceláře jsou ve Francii ještě dvě," popisuje Natalija, kde přišla k nápadu založit specializovanou makléřskou společnost. Česká republika sice nemůže konkurovat v počtu zámků Francii nebo Itálii, ale i tak jich zde najdeme přes dva tisíce.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.