Český fotograf Antonín Kratochvíl strávil s Joem Nesbom několik hodin v centru Osla.
Foto: Antonín Kratochvíl
Světoznámý autor kriminálních románů Jo Nesbo rozmlouvá s českým režisérem a scenáristou seriálu Cirkus Bukowsky Janem Pachlem. Hovoří spolu o tom, co máme společného s mozkem násilníka, o mučení, pinzetě a Radovanu Krejčířovi. "Myslím, že násilí provokuje naši zvědavost, že jsme k násilí a bolesti a taky k sadismu přitahováni," říká Nesbo.

Spisovatel Jo Nesbø patří mezi nejznámější světové autory kriminálních románů, které se vyznačují scénami násilí, při nichž se vám může zvednout žaludek, velmi členitou a promyšlenou zápletkou, smyslem pro detail, vytvářením absurdních situací a vtipně pochmurnými hláškami hlavních hrdinů. Prodal přes 14 milionů knih. Kdosi spočítal, že každých 23 vteřin se někde na světě prodá další.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.