Cenu Arnošta Lustiga za rok 2014 dostal podnikatel a spoluzakladatel nadace Dobrý anděl Petr Sýkora.
Foto: ČTK
Cenu pojmenovanou po spisovateli Arnoštu Lustigovi dostávají lidé, kteří se zasloužili o rozvoj společnosti a projevili odvahu, statečnost, lidskost a cit pro spravedlnost. Petr Sýkora založil na vysoké škole s kamarádem Janem Černým společnost Papirius, nadaci Dobrý anděl pak v roce 2011. V minulých letech cenu obdrželi biskup Václav Malý, moderátorka Kamila Moučková a novinář Bedřich Utitz.

Cenu Arnošta Lustiga za rok 2014 dnes z rukou předsedy vlády Bohuslava Sobotky a předsedy výboru této ceny Jana Pirka převzal podnikatel a spoluzakladatel nadace Dobrý anděl Petr Sýkora. Nadace čtyři roky pomáhá rodinám lidí s těžkou nemocí, které se kvůli onemocnění blízkého dostaly do finanční tísně. Získávají proto pravidelně peníze, každý měsíc je to několik tisíc korun. Ocenění uděluje Česko-izraelská smíšená obchodní komora.

Cenu pojmenovanou po spisovateli Arnoštu Lustigovi dostávají lidé, kteří se zasloužili o rozvoj společnosti a projevili odvahu, statečnost, lidskost a cit pro spravedlnost. V minulých letech ji obdrželi biskup Václav Malý, moderátorka Kamila Moučková a novinář a účastník bojů druhé světové války Bedřich Utitz.

"Dosavadní nositelé ocenění vynikli v mimořádných situacích našich dějin. Dnes se mezi ně zařadila osobnost, která pomáhá druhým a vyniká lidskostí a sounáležitostí," uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Sýkora podle něj ukázal, že podnikání znamená také odpovědnost. Kdyby se touto cestou vydalo víc podnikatelů, české společnosti by to prospělo, míní předseda vlády.

"Podnikání a filantropie jsou si podobnější, než se na první pohled zdá. Dlouhodobě a dobře fungují jen tehdy, když děláte něco opravdu užitečného. Zdravá a fungující česká společnost potřebuje obojí – jak podnikatele, kteří zaměstnávají druhé, vylepšují svět kolem sebe a vytvářejí bohatství, tak neziskové organizace. Základ prosperity je v tom prvním. Civilizovaná společnost však bez toho druhého dobře nefunguje," reagoval na ocenění Petr Sýkora.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.