Výhled na Pálavu z terasy Vinařství Sonberk v Popicích
Foto: HN – Tomáš Škoda
Představte si to unikátní chráněné území, představte si kopce pokryté stepí, k tomu mozaiku hájů, lesů, pastvin a rozlehlých vinic. Procházejte kolem skal, z nichž pravěcí lovci shazovali mamuty, a seznamte se s místem nejpočetnější populace dudka chocholatého. Nasávejte středomořskou atmosféru, protože jen tady to může vonět jako u moře. Vítejte na Pálavě.

1. den

Lužním lesem k soutoku Moravy a Dyje
(10–15 h)

Vydejte se směrem přes Mikulov, Valtice a Břeclav do Lanžhotu. Zde začíná vaše dobrodružství – cyklojízda k nejjižnějšímu bodu Moravy, k soutoku řek Moravy a Dyje. Zatímco se po Pálavě prohání spousta cyklistů po značených cyklostezkách, tato trasa je spíše pro odvážné a se značením nepočítejte. GPS mějte při ruce a počítejte s tím, že třeba na chvilku zabloudíte. Největší lužní les a krásná příroda kilometry daleko od civilizace však stojí za to.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.