Souboje jsou rychlé a strhující. Nejdelší boj všech proti všem trvá pět minut.
Foto: Archiv
Ve čtvrtek se do Prahy sjedou bojovníci v autentických středověkých zbrojích. Na Petříně se utkají v šampionátu šestého ročníku Bitvy národů ve středověkém kontaktním boji. Diváci budou svědky jak duelů jednoho proti jednomu, tak skupinových bitev všech proti všem.

Letošní, šestý ročník mistrovství světa ve středověkém boji, pořádaného Mezinárodní asociací historického středověkého boje (HMBIA), se bude konat v Praze od 7. do 10. května za účasti zemí jako Mexiko, Izrael, Argentina, Austrálie, Nový Zéland, Švýcarsko, USA a samozřejmě České republiky.

Středověký boj je plně kontaktní sportovní disciplína v autentické středověké zbroji, adrenalinový sport, který do jednoho snoubí prvky z mnoha bojových sportů jako zápas, kickbox, MMA nebo historický šerm. Bojuje se v několika disciplínách bohurtů (hromadné boje 5 vs. 5, 21 vs. 21, masové polní bitvy) a duelů, jako je triatlon 1 vs. 1 (boj na dlouhý meč, meč a štít, meč a pukléř), a tzv. profighty.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.