Byli to sami obyvatelé obou měst, kteří dávali své tipy a doporučení, co by v mapě nemělo chybět.
Foto: Jablonecké KIC
Společná liberecko-jablonecká mapa Direction se dočká další verze. Ať už budete v obou městech jen na pár hodin nebo na týden, v mapě najdete informace o tom, co v Liberci a Jablonci nad Nisou vidět, slyšet, cítit, prožít a navštívit. Zatímco první se zaměřuje na studenty, chystaná druhá chce zmapovat místa pro rodiny s dětmi. S tipy může pomoci i veřejnost.

Direction mapu připravuje liberecká technická univerzita ve spolupráci s turistickými informačními centry v Liberci a Jablonci nad Nisou. Mapa je na první pohled odlišná od běžných turistických map. První verze, která je už v obou infocentrech zdarma k dostání, slouží jako návod pro mladé lidi, kam se ve městě vydat. Obsahuje například i komentáře a vlastní dojmy těch, kteří místa už navštívili.

Podobně by měly mít svou mapu také rodiny s dětmi. Její vydání je plánováno na konec roku 2015, ale svými tipy mohou přispět jablonečtí a liberečtí rodiče už nyní. Speciální dotazník, jehož vyplnění zabere jen pár minut času, najdou v elektronické podobě na http://direction.tul.cz.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.