Moderní způsob západního stravování je škodlivý (ilustr. foto).
Foto: Shutterstock
Dvoutýdenní experiment ukázal, že západní stravování s vysokým obsahem tuků a cukrů a nízkým obsahem vláknin je pro lidské zdraví škodlivé. Výzkumníci oslovili 20 amerických dobrovolníků, aby v rámci pokusu jedli především luštěniny, a stejný počet Afričanů, kteří měli konzumovat hlavně hamburgery a hranolky. Prudká změna stravovacích návyků měla viditelný dopad na členy obou skupin.

Během dvoutýdenního experimentu výzkumníci požádali dvacet amerických dobrovolníků, aby přešli na stravu s nízkým obsahem tuků a vysokým obsahem vlákniny, a naopak dvacet dobrovolníků pocházejících z afrického venkova, aby jedli více "bufetového" jídla. Podle odborníků pokus naznačil, jak může být moderní způsob západního stravování škodlivý. O experimentu informoval server BBC.

Prudká změna stravovacích návyků měla viditelný dopad na členy obou skupin. Zatímco Američanům změna prospěla a se střevními záněty se potýkali méně, zdravotní stav afrických vesničanů se zhoršil.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.