Hotel Praha, postavený v Praze-Dejvicích jako špičkové zařízení pro potřeby komunistické strany a československé vlády k ubytování zahraničních delegací, byl zbourán v roce 2014.
Foto: HN – Matej Slávik
Víte, který český architekt je bytostně spjat se Zlínem? Tušíte, jak vysoká je hvězda na vrcholu pražského Hotelu International, který vznikl v 50. letech ve stylu socialistického realismu? Vyzkoušejte si následující kvíz a zjistěte, kolik toho víte o architektuře v Česku.

Architekt Adolf Loos, který se proslavil větou, podle níž je ornament zločinem, stavěl i na území dnešní České republiky. Jedna z jeho následujících staveb se ale nachází ve Vídni. Která?

Heroldův dům
Manzovo knihkupectví
Müllerova vila

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.