Josef Dostál, úřadující mistr světa v kanoistice.
Foto: HN – Lukáš Bíba
„Díky kanoistice jsem se naučil disciplíně a získal životní nadhled,“ říká Josef Dostál. Nechce se věřit, že úřadujícího mistra světa v dětství sportování příliš nebavilo.

Pochází ze sportovně-umělecké rodiny. Maminka, dívčím jménem Emingerová, je bronzovou medailistkou z volejbalového mistrovství Evropy v roce 1988 a zároveň je známou jazzovou zpěvačkou. Tatínek byl kajakářem a dodnes je uznávaným sochařem.

„Rodiče se snažili, abych také sportoval. Zkoušel jsem fotbal, hokej, judo, atletiku, plavání, cvičil v Sokole, ale byl jsem líný a nešikovný, vše mě po určité době přestalo bavit. Táta mě už jako trenér občas bral na soustředění a kajak se mi nakonec zalíbil. V jedenácti letech jsem tak vykročil na cestu plnou dřiny, na které po čase nechyběly ani pěkné výsledky,“ vzpomíná úřadující světový šampion na své sportovní začátky.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.