Josef Dostál, úřadující mistr světa v kanoistice.
Foto: HN – Lukáš Bíba
„Díky kanoistice jsem se naučil disciplíně a získal životní nadhled,“ říká Josef Dostál. Nechce se věřit, že úřadujícího mistra světa v dětství sportování příliš nebavilo.

Pochází ze sportovně-umělecké rodiny. Maminka, dívčím jménem Emingerová, je bronzovou medailistkou z volejbalového mistrovství Evropy v roce 1988 a zároveň je známou jazzovou zpěvačkou. Tatínek byl kajakářem a dodnes je uznávaným sochařem.

„Rodiče se snažili, abych také sportoval. Zkoušel jsem fotbal, hokej, judo, atletiku, plavání, cvičil v Sokole, ale byl jsem líný a nešikovný, vše mě po určité době přestalo bavit. Táta mě už jako trenér občas bral na soustředění a kajak se mi nakonec zalíbil. V jedenácti letech jsem tak vykročil na cestu plnou dřiny, na které po čase nechyběly ani pěkné výsledky,“ vzpomíná úřadující světový šampion na své sportovní začátky.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.