Pouze fyzický pohyb redukci váhy nezajistí. (ilustrační foto)
Foto: Reuters
Ačkoli nás fyzický pohyb chrání před vznikem mnoha onemocnění a udržuje naše tělo zdravé, tak díky němu kila neshodíme. Podle vědců se většina lidí domnívá, že příčinou jejich nadváhy je nedostatek pohybu, a proto se tolik nezajímá o svoji stravu. V nejnovějších studiích vědci doporučují konzumovat potraviny, které obsahují tuky. Cukrům a sacharidům bychom se měli spíše vyhýbat.

Podle nejnovějších lékařských studií je nadváha či dokonce obezita ovlivňována špatným stravováním mnohem více než nedostatkem pohybu. Jedním z autorů, kteří se tímto tématem zabývají, je i britský kardiolog Aseem Malhotra. Mediálně známého Malhotru si veřejnost pamatuje především díky jeho hlasité kritice potravinářských gigantů, jako je například Coca-Cola. Té již delší dobu vyčítá, že spotřebitele uvádí v omyl, když přeceňuje potřebu pohybu na úkor zdravého stravování.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.