Součástí švýcarských tradic jsou alphornisté. Jejich dechový nástroj nemá klapky ani ventily, "jen" se do něj fouká.
Foto: Swiss Image
Hodinky, čokoládu, sýr, Alpy nebo kapesní nůž si se Švýcarskem spojí i školáci. Některé tradice této země jsou však překvapivé. Turistickým hitem se v poslední době stává třeba jízda na farmářských lanovkách. Ty slouží právě k překonávání strmých kopců mezi salašemi, pastvinami a obydlími lidí z hor.

Švýcaři například rádi plavou. Nejen v bazénech, ale také ve svých řekách uprostřed velkých měst, jakými jsou Bern (Aara) či Basilej (Rýn). Do čisté říční vody neváhají skočit během polední pauzy. Byznysmeni i úředníci si často namísto oběda v restauraci zaplavou a po koupeli si na břehu dopřejí lehkou bagetu. Pak se oblečou a spěchají zpátky do práce.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.