Ozubnicová dráha vede z Zermattu na Gornergrat do nadmořské výšky 3089 metrů. Výhled na Matterhorn je z ní jedinečný.
Foto: Swiss Image
Výstup sedmičlenné výpravy v čele s britským horolezcem Edwardem Whymperem v roce 1865 učinil z jinak poklidného horského městečka vyhledávanou turistickou destinaci. Každoročně do Zermattu zavítá na tři tisíce dobrodruhů s cílem zdolat Matterhorn.

John Arthur Gillah Emery, Irmgard Schiess, Victor de Beauclair, Hermann Hotz, Roderick Gould… To je jen hrstka těch, kteří odpočívají na hřbitově horolezců na náměstí za kostelem svatého Mořice v Zermattu. Jen díky zkušenosti jeho průvodců tu nenalezneme jméno slavného dobrodruha a spisovatele Richarda Halliburtona, který Matterhorn s prakticky nulovými zkušenostmi zdolal počátkem 20. let 20. století. Halliburton připodobnil 4478 metrů vysoký Matterhorn k přikrčenému tygrovi. „Hora hor“ ho však připomíná nejen vzhledem – je stejně nevyzpytatelná, zrádná a nebezpečná.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.