Bojové sporty jsou nejen v Česku tradičně ve vleku módních vln.
Foto: Getty Images
Dveře klece se zavřou, dav zahučí, dva svalovci skousnou chránič zubů a vrhnou se na sebe. Vyměňují si boxerské údery, thaiboxerské kopy, zápasí na zemi. Říká se tomu smíšená bojová umění, zkráceně MMA, a je to nejrychleji rostoucí sport světa.

"A kdo tady fandí Česku? Neslyším vás!" Pokud člověk hledal důkaz o tom, že se i české MMA snaží přesáhnout do obecného showbyznysu, našel ho právě tady. Dvacátého března v hale Podvinný mlýn v Praze na události pojmenované bez zbytečné skromnosti: Bitva roku. Nejde jen o program, který nabízí zápasy na mezinárodní úrovni, o velkolepou produkci s lasery, tanečnicemi a obřími obrazovkami. Nejde ani tak o to, že je vyprodáno. To všechno už tu bylo. Jde o moderátory večera, jimiž jsou desetibojař Roman Šebrle a někdejší uvaděče lechtivých rozhlasových pořadů Doktor Buben. Ti jsou jasnou zprávou: tady se hraje o průnik MMA mezi „opravdové sporty“.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.