Street art v případě Valparaísa ulice skutečně oživuje.
Foto: Miradortigre / Foter
We are not Hippies, we are Happies! hlásá jeden z nápisů vytvořených pouličními umělci v chilském městě Valparaíso. Slovní hříčka přesně vystihuje odlehčenou atmosféru barevného přístavního města. V uličkách je možné přemýšlet i snít s otevřenýma očima, v bezplatné galerii pod širým nebem. Okolí je vyhlášeným krajem vinic. Blízkost oceánu a pobřežního horského masivu z druhé strany tu vytváří specifické mikroklima.

Za necelé dvě hodiny jízdy se krajina v centrálním Chile dokáže hodně změnit: hustě zastavěné údolí, v němž leží hlavní město Santiago de Chile, vystřídají hory, ty zase vinice, až nakonec prudce klesáme k hladině Tichého oceánu. Barevnými ulicemi Valparaísa projíždějí stařičké zelenobílé trolejbusy a pahorky jsou poseté půvabnými domy.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.