Jan Kučera
Foto: HN – Martin Svozílek
Alfa Romeo je vždy o krok napřed. Koza není dobytek a dvoutakt není auto. Navzdory oblíbenému výroku svého profesora na svůj první dvoutakt milovník a sběratel vozů Alfa Romeo nikdy nezapomene. S DKW Meisterklasse podnikl po maturitě okružní jízdu po Čechách a každý den něco spravoval.

První auto jsem si půjčil ihned po maturitě a měl jsem ho až do konce prázdnin 1969. Koza není dobytek a dvoutakt není auto, byl oblíbený výrok našeho třídního profesora. DKW Meisterklasse byl však vůz s obdivuhodným motorem. Do nádrže se lil čistý benzin a motor měl vanu, jejíž hladinu oleje rozstřikovaly lžičky na spodní části ojnic. Podnikl jsem s ním okružní jízdu po Čechách a každý den něco spravoval. Dynamo dávalo moc proudu a občas popraskaly všechny žárovky. Pro mladého kluka úžasná zkušenost.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.