Na krásném pozemku vznikl jednoduchý utilitární dům, který si ze svého okolí dokázal vzít to podstatné a využít to ve svůj prospěch.
Foto: under-construction architects
V jednoduchosti je krása, potvrzuje dům, jehož majitele při výběru architektů přesvědčily jejich vtipně pojaté webové stránky. Jen prosadit plochou střechu na úřadech stálo značné úsilí. Okna na jižní fasádě jsou proražena od podlahy ke stropu a umožňují výhled ven i malým dětem.

V Mníšku pod Brdy stojí v krátké slepé ulici na místě bývalého zahradnictví několik nových rodinných domů. Mladí manželé zde zakoupili jeden z krásných pozemků. Mírně se svažující k jihu, na severu chráněn historickou zdí, kterou však již většina sousedů nechala odstranit, na jihu potokem, jejž lemují vzrostlé stromy. V jedné publikaci o architektuře je zaujala práce ateliéru under-construction architects, oslovili je tedy a nechali si od nich navrhnout dům, který odpovídá jejich potřebám.

HN

Ještě na vás čeká 40 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.