V jedné z nejkrásnějších dolin pohoří Hida (Severní Alpy) leží chata Karasawa.
Foto: Peter Hupka
Turistika je v zemi vycházejícího slunce oblíbenou formou odpočinku. Navíc hory mají v japonské kultuře nezastupitelné místo. Pobyt v nich má však své regionální zvláštnosti - cílem Japonců jsou často kopce zařazené v nejrůznějších žebříčcích. Vystoupit na "sto slavných hor Japonska" může být i sběratelskou výzvou.

Věk, v jakém se ještě dokážou Japonci turistice věnovat, je obdivuhodný. Krásné scenerie si ale někdy neumí pořádně užít. Uspěchané životní tempo se totiž projevuje i ve výškách nad 3000 metrů.

Hory jsou všude na světě místem, kde se všechno nepotřebné ztrácí a člověk začíná vnímat život jinak. V Japonsku to platí dvojnásob. Většina obyvatel žije v malometrážních bytech přeplněných velkoměst a příroda je pro ně místem, kam je možné uniknout a z plných plic se nadechnout. Většinou naštěstí není třeba cestovat příliš daleko, v členitém Japonsku si ten svůj kopec může každý najít už několik desítek kilometrů od bydliště. Ať už se nachází, kde chce.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.