Dům a ateliér Petra Stolína se nachází v okrajové liberecké části Ruprechtice, kde město stoupá do Jizerských hor.
Foto: Roman Dobeš
Čistota, harmonie, klid. Lehkost dřeva i laminátu. Kontakt s přírodou i městem. Když dvojici staveb od architekta Petra Stolína uvidíte, ztratíte zábrany a s velkou pravděpodobností dostanete chuť sami stavět. Autor směřuje k podstatě stavění, nic se nekomplikuje, nic se nezdobí, jakákoliv okázalost je předem vyloučena.

Dům a ateliér Petra Stolína patří k těm vlastním domům architektů, které mohou sloužit jednak jako manifest architektova uvažování o architektuře, jednak jako jeho autoportrét, který odráží jeho osobnost. Jakkoliv se to zdá zvláštní, architekti se totiž mohou svými stavbami portrétovat stejně dobře jako malíři, kteří tak dělají po paměti, podle fotografie nebo při pohledu se štětcem v ruce do zrcadla.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.