Většina lidí průměrného Čecha nemá ráda.
Foto: Salim Issa a Štěpánka Stein. Casting: Simona V. a Karel K. / Casting Barrandov. Make-up: Linda Valsami. Produkce a styling: Irena Tesarčíková
Zaklínají se jím politici, nahánějí ho marketéři a lidé reklamek. Vyrábějí pro něj průmyslníci. Vyprávějí se o něm vtipy. Je dokonale popsaný, minimálně ve statistikách a v tabulkách. Ale když na to dojde, všichni, kteří by mohli být průměrným Čechem, tvrdí, že oni to nejsou.

Když dáte do Googlu výraz "průměrný Čech", vyjede vám něco pod půl milionu odkazů. Když naproti tomu do nejznámějšího světového vyhledávače zadáte něco, co doopravdy potřebujete, například sousloví "daňové přiznání", vyjede vám jen asi polovina odkazů. Jinými slovy, o průměrného Čecha se zajímá opravdu hodně lidí. Rozhodli jsme se tedy, že si ho najdeme, byť to rozhodně není jednoduché. Průměrného obyvatele České republiky si můžete nadefinovat mnoha různými způsoby. Od těch nejznámějších (třeba kolik vypije piva, jak je vysoký a podobně) až po ty naprosto marginální (kolik sní ročně nanuků).

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.