"Vždy jsem byl toho názoru, že méně je více," říká k vlastnímu stylu Václav Dejčmar.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Jako investor miluje rozmanitost. Podporuje start-upy, šéfuje přední české modelingové agentuře a spoluvlastní Centrum současného umění DOX. "V Praze je nuda. Styl totiž není jen o módě, ale také o myšlenkách, kreativitě, silných názorech a odhodlanosti se za ně postavit," myslí si Václav Dejčmar. "Jsou situace, kdy je vhodné oblečení nutností. Třeba když přebíráte vyznamenání na Pražském hradě nebo když jdete hrát hokej," říká.

Václav Dejčmar je ekonom, filantrop a renesanční člověk. Je druhým největším akcionářem společnosti RSJ, jež na světových burzách vysokofrekvenčně a v obrovských objemech obchoduje s deriváty. Jako investor miluje rozmanitost. Podporuje start-upy, šéfuje přední české modelingové agentuře Czechoslovak Models a spoluvlastní pražské Centrum současného umění DOX.

V posledních letech se jeho jméno čím dál častěji skloňuje v souvislosti s českou módou. Coby pořadatel Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu se dnes totiž učí být na přehlídkových molech stejně doma jako na světových burzách. A to má jeden prostý důvod: „V Praze je nuda. Styl totiž není jen o módě, ale také o myšlenkách, kreativitě, silných názorech a odhodlanosti se za ně postavit. Nakonec je i na tom, jaký vztah máme jako společnost k oblečení, zřejmé, že nám stále ještě záleží víc na jídle, pivku a televizních seriálech než na čemkoliv jiném,“ je Dejčmar přesvědčen.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.