Výstava Björk v New Yorku poběží do 7. června.
Foto: Reuters
V temné jeskyni zpívá asi padesátiletá černovláska. Zralé dynamické ženství, divoká energie, pronikavý hlas. Dlouhé vlasy občas odletí přes rameno a vracejí se obloukem zpět. Islandská zpěvačka Björk Gudmundsdóttir tančí a vyzpívává se z rozpadu vztahu.

Od našeho zpravodaje v New Yorku – Ten tanec je naléhavý jako slova, která žena vnáší do sugestivní hudby. „Naše láska byla mým lůnem / ale naše pouto prasklo / můj štít je pryč / moje ochrana zmizela.“ Islandská zpěvačka Björk Gudmundsdóttir se v novém klipu k písni Black Lake (Černé jezero) vyzpívává z rozpadu vztahu s umělcem Matthewem Barneyem, praskají zde skály a vytéká hořící fialově modrá láva. „Moje srdce je obrovské jezero / černé od jedu / jsem slepá / topím se v tom oceánu.“

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.