Móda není jen tvorba, ale především byznys. A to pořádně tvrdý, vštěpuje svým studentům Liběna Rochová.
Foto: Nikola Šrajerová
Módní návrhářka Liběna Rochová věří tomu, že máme v Česku spoustu talentovaných lidí a nákupčí za nimi budou jezdit. Na důležitých místech módního byznysu nejsou podle ní žádná osvícení a ambice. "Při své hodinové mzdě musí švadlena svou práci opravdu milovat, aby u ní vydržela," tvrdí. Ze svých studentů na UMPRUM chce vychovat slušné lidi, protože dobrý designér musí být podle ní hlavně dobrý člověk.

Ani se jí nemusím na nic ptát, začíná mluvit sama. A je k nezastavení. Srší nakažlivou energií. Běžný člověk by v jejím věku přemýšlel o tom, kam se uchýlí na penzi. Liběna Rochová je ale z jiného těsta a čím je starší, tím více má aktivit. Patří k nejvýraznějším českým designérům a její modely se často pohybují na pomezí mezi oděvem a nositelným uměním. Kromě toho se intenzivně věnuje své druhé práci – již několik let vychovává novou generaci českých návrhářů na nejprestižnější české umělecké škole UMPRUM, kde vede Ateliér designu oděvu a obuvi. Právě její studenti jsou téma, o kterém dokáže hovořit dlouho a zaníceně. Divoce gestikuluje, upřímně se rozčiluje i láskyplně rozplývá.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.