"Je na čase, aby svět pochopil, jakých škod se dopouští tabákový průmysl," říká doktor Robert Beaglehole. (ilustr. foto)
Foto: Reuters
Skupina expertů kolem zdravotnického časopisu tvrdí, že už v roce 2040 by mohl být svět téměř bez tabáku. Záleží ale na tom, jak silně budou vlády, společnost i mezinárodní organizace vystupovat proti kouření. Ročně zemře na následky užívání tabáku zhruba šest milionů lidí.

Už za třicet let bychom mohli žít ve světě bez tabáku a jeho devastujících dopadů na zdraví, tvrdí zdravotní experti. Závisí to ale na tom, zda budou mít vlády dostatek vůle postavit se tabákovým firmám. Podle mezinárodní skupiny zdravotních expertů, kteří píší do časopisu The Lancet Medical Journal, bychom mohli dosáhnout světa bez tabáku už v roce 2040, upozornila agentura Reuters.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.