Tokio v sobě jedinečně zrcadlí tradiční kulturu i vášeň pro vše nové.
Foto: foter.com
Nikde jinde než v Tokiu nenajdete takovou koncentraci supermoderních budov, mnohaproudých dálnic, luxusních obchodů a proti tomu tradiční malé japonské budovy, tiché chrámy nebo modlitebny. Sushi, nejvyhlášenější místní pochoutka, vypadá v Japonsku často jinak než v Evropě. A pokud si chcete dát s někým schůzku ve středu města, nejspíše řekne, že se sejdete u Hačika.

V samotném Tokiu žije kolem třinácti milionů lidí, ale ve skutečnosti je hlavní město Japonska aglomerací s téměř třiceti miliony obyvatel. Zkrátka je tam všude opravdu plno. Sami Japonci koneckonců říkají, že jsou v Tokiu na ulicích takové tlačenice, že i psi nevrtí ocasy ze strany na stranu, ale nahoru a dolů. Například přes náměstí Šibuja prý během jednoho pracovního dne projde okolo milionu lidí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.