Zahrada je srdcem domu. Určila charakter přístavby a podle dvojice krásných stromů architekti odvodili konečnou podobu střechy.
Foto: Ester Havlová
Dům Eggo na pražském Žižkově má pověst jednoho z nejzajímavějších českých rodinných domů 21. století. Architekti ze studia A69 si dokázali poradit s blízkým panelákem a zajistili majitelům rodinného domu potřebné soukromí. Vejcovitý otvor ve střeše přináší optimistickou symboliku návratu slunce.

Dům, který ukazuje, jak mohou inteligentní a nadaní architekti zvrátit zdánlivě beznadějnou situaci. Ostatně, právě proto si architekty najímáme - aby nám pomohli vyřešit potíže, do nichž se dostáváme prakticky pokaždé, když nestavíme na zelené louce. Jaký problém měl investor?

Chtěl si v zahradě vedle rekonstruovaného domu, v jehož podkroví si zřídil kancelář a ve zvýšeném přízemí byl byt prarodičů, pořídit samostatnou bytovou jednotku, kde by mohl žít se svou rodinou. Na tom není nic zvláštního, na rekonstrukci prostě měla navázat přístavba či dostavba, což se dělá často. Jenže to mělo háček.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.