Jurij Kolesnik
Foto: HN – Martin Svozílek, Lukáš Bíba
Jurij Kolesnik vlastní v Česku vyhlášený podnik La Veranda a oddychové centrum Babiččina zahrada. "Do Prahy jsem přijel poprvé někdy v roce 1998. Hned jsem si ji zamiloval, věděl jsem, že tu chci žít. Neumím to vysvětlit," vzpomíná. Provozuje však i luxusní restaurace v Kyjevě. Jeho Oliva se stala na Majdanu útočištěm pro demonstranty i zahraniční reportéry.

Babiččina zahrada v Průhonicích je útulným vlídným místem, kde se můžete v uspěchané době na chvíli zastavit a zregenerovat svůj přetížený organismus. "Není to wellness, je to opravdu relaxační centrum," říká padesátiletý ukrajinský podnikatel.

Sám před pěti lety z přemíry práce a cestování vyhořel, hodně mu tehdy pomohla jóga a další východní cvičení. "Chodí ke mně řada podnikatelů a manažerů, takže vím, že to je mnohem širší problém. Proto jsem to otevřel," vysvětluje, co jej přivedlo k nápadu rozjet podnik, jenž v sobě snoubí staročeskou restauraci, masáže, ajurvédu a rodinnou zábavu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.