lahev-newBBBBB.jpg

Staré přísloví říká, že když vidíte letět čápa, čeká vás rok plný cest a dobrodružství. Chcete-li to mít jisté, vypravte se třeba do městečka Riquewihr v Alsasku. Čápa, který je symbolem tohoto malebného francouzského koutu, tu mají všude: na vývěsních štítech, na suvenýrech i na komínech domů. Čápi tady hnízdí totiž i v zimě, kdy by měli pobývat spíš v Africe...

Je tu ještě jeden důvod, proč se do Riquewihru vydat, a tím je výborné jídlo a skvělé víno. V Alsasku se vinná réva pěstovala už koncem 6. století, my si však zapamatujme letopočet 1900. Ten rok byl pro potomka jedné z tamních vinařských rodin Juliena Dopffa ve znamení objevu. V Paříži na Světové výstavě (kterou navštívilo 50 milionů lidí a byly na ní například poprvé představeny eskalátory!) zhlédl prezentaci výroby šumivého vína z Champagne. Nelenil, odjel do Champagne na vyučenou a za dva roky představil svůj sekt Champagne Dopff.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.