Liberecká přehrada je ze žuly.
Foto: HN – Zuzana Šmajlerová
Jablonecké turistické středisko prodává místní kámen jako suvenýr. Kostka řezano-štípané a broušené žuly ve dvou variantách stojí dvacet korun. Ze žuly jsou postaveny zdejší přehrady, rozhledna Bramberk nebo Černá Studnice.

Ke kousku "pravé" Berlínské zdi z Unter den Linden může turistům do sbírky přibýt další kamenný artefakt. Z Česka. Jablonecké turistické infocentrum zařadilo do své nabídky suvenýrů kostku žuly z místních kamenolomů. Sloužit může jako těžítko.

"Zdejší kraj je ve světě známý díky bižuterii a sklu, ale mnoho návštěvníků sem přijíždí také kvůli krásné přírodě, výhledům a rozhlednám. Teď si mohou odnést něco, co jim zdejší putování bude připomínat," uvedla Regina Fučíková z jabloneckého infocentra.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.