Model kaple Panny Marie Andělské, kterou pro chilské město Rancagua navrhl Antoni Gaudí
Foto: Corporación Gaudí de Triana
Po téměř sto letech od dokončení původního projektu vyroste v Chile vůbec první projekt španělského architekta Antoniho Gaudího mimo jeho rodnou zemi. Stavbu unikátní kaple Panny Marie Andělské podpoří chilská vláda, která ji chce rovněž doplnit o nové kulturní centrum nesoucí architektovo jméno. O návrh třicet metrů vysoké kaple požádal v roce 1915 architekta františkán Angelico Aranda. Chtěl tak do Chile přinést originální architekturu.

Za svůj život nerealizoval Antoni Gaudí mimo rodné Španělsko jediný projekt. I když několik návrhů pro zahraniční zájemce vypracoval, žádný z nich se nerealizoval. Nyní, takřka devadesát let po smrti architektonického mistra, to ale vypadá, že jedna Gaudího stavba mimo Pyrenejský poloostrov přece jen vyroste.

Alespoň v to doufá chilská prezidentka Michelle Bacheletová, která na tiskové konferenci v polovině prosince oznámila, že její vláda finančně podpoří výstavbu kaple Panny Marie Andělské podle původního projektu Antoniho Gaudího.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.