Gurmán a zakladatel žebříčku Maurerův výběr Grand Restaurant Pavel Maurer.
Foto: MVGR
Jména stovky nejlepších restaurací v Česku podle Maurerova výběru Grand Restaurant přinese ve čtvrtek ráno exkluzivně magazín Proč ne?! v Hospodářských novinách. Kdo a jak kvalitu restaurací hodnotí? Je možné si místo ve výběru zaplatit? Existují i u nejvyšší gastronomie trendy? O pravidlech hovoří zakladatel průvodce Pavel Maurer.

Každý rok představuje Maurerův výběr Grand Restaurant průvodce po nejlepších restauracích v České republice. Někteří hodnotitelé, z jejichž hlasů a hodnocení se žebříček sestavuje, navštíví za rok i stovku restaurací a projí v nich statisíce korun.

Pavel Maurer v novém vydání magazínu Proč ne?!, který vychází společně s Hospodářskými novinami ve čtvrtek 4. prosince, odtajňuje nejen zákulisí výběru, ale i stovku nejlepších restaurací Česka pro rok 2015.

Maurerův výběr Grand Restaurant je projekt založený na vašem výběru a hodnoceních lidí, kteří restaurace navštěvují. Co tedy konkrétně znamená Maurerův výběr? Jak moc se podílíte na jeho finální podobě?

Pravidla výběru restaurací se nezměnila od roku 1997, kdy jsme začali asi jako první na naší scéně s vydáváním průvodce. Je to vždy výběr nejlepších a nejzajímavějších restaurací v naší zemi. Restaurace jsou do Maurerova výběru Grand Restaurant zařazovány bezplatně na základě doporučení nezávislých hodnotitelů nebo pokud projeví vlastní zájem a když splňují kritérium kvality, výlučnosti či výjimečnosti nebo nějaké jiné vlastnosti, která je činí pozoruhodnými.

Celková dramaturgie výběru pak závisí na mém konečném rozhodnutí. Někdo nést odpovědnost musí. Restaurace je naopak vyřazena z výběru, pokud dlouhodobě nezískává žádné hodnocení, změnila se její koncepce nebo přestala být výjimečná.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.