Relikvie sv. Maura patří k nejvýznamnějším památkám.
Foto: HN – Libor Fojtík
Díváte-li se správnýma očima, pak je každé místo dobrou adresou. Do jednotlivých koutů Čech, Moravy a Slezska zvou osobnosti, které v nich žijí. Vladimír Lažanský s rodinou spojili život s Karlovarskem před osmnácti lety. A nelituje.

Přestože jsem se zde nenarodil, mám ho velice rád. Je úžasnou a zcela uzavřenou turistickou destinací. Sjedete z hor a jste v nádherných lázních, třeba ve Františkových, které jsou městem v parku. Nebo v Mariánských Lázních, jež jsou jedním velkým parkem ve městě. A o Karlových Varech ani nemluvě.

Kraj je také plný kulturních památek. Najdeme zde takové skvosty, jako jsou třeba Bečov nad Teplou, Kynžvart, klášter Teplá, Loket nad Ohří, a spoustu bývalých malých strážních hradů na západní hranici, jako jsou Libá či Seeberg.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.