Impozantní Ještěd.
Foto: HN – Jan Šilpoch
Díváte-li se správnýma očima, pak je každé místo dobrou adresou. Do jednotlivých koutů Čech, Moravy a Slezska zvou osobnosti, které v nich žijí. Spisovatel Jan Žáček zapustil kořeny v Jizerských horách.

Hledím na slunce zjevivší se nad jizerskohorským hřebenem; takové slunce omyté v rose v Praze spatříte jen výjimečně, když vichřice odvane temný závoj smogu.

Zato na tomhle konci světa, kde lišky dávají dobrou noc česko-německo-polsko-romsky, fouká permanentně, buď od hor, nebo od moře. Proto je tu zdravý luft, pokud ho zrovna nějaký pitomec nezamořil kouřem z pneumatik a plastů.

Na okno mi ťukají sýkorky, že už je čas naservírovat jim snídani, a tak sypu do krmítka semínka a čekám, kdo bude u potravy první; jako obvykle je nejodvážnější brhlík a nejopatrnější strakapoud.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.