Valerie Steeleová, ředitelka Fashion Institute of Technology
Foto: FIT
Uznávaná teoretička módy a ředitelka amerického Fashion Institute of Technology Valerie Steeleová přijíždí do Prahy. Kromě přednášky pro studenty UMPRUM zahájí módní přehlídku návrhářky Šárky Šiškové. Její šaty jsou v expozici newyorského muzea zastoupeny od roku 2009.

Nedostali jste se mezi pětistovku vybraných lidí BoF 2014? Pak věřte, že toho v mezinárodním módním průmyslu moc neznamenáte. I když teoretička módy a ředitelka newyorského Fashion Institute of Technology (FIT) Valerie Steeleová se v prominentním žebříčku lidí z byznysu a módy objevila letos rovněž poprvé.

Freud módy, jak ji označil americký deník New York Times za její spojování stylu oblékání s lidskou sexualitou, je přitom od středy v Praze. Kurátorka výstavy The Corset: Fashioning the Body totiž nepředstavila oblékání korzetů pouze jako nástroj erotiky a oděv útisku žen, jak bývá historiky často prezentován, ale i jako předstupeň dnešních diet, cvičení a plastických operací. Právě s jeho pomocí si ženy – podle Steeleové – chtěly uchovat svou krásu, vzpřímené tělo a ladnost.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.