Most Peak Walk spojující dvojici vrcholů hory Scex Rouge je jediný svého druhu na světě
Foto: REUTERS / ČTK / AP
Švýcarská společnost Glacier 3000 otevřela unikátní zavěšený most. V nadmořské výšce téměř 2970 metrů nabízí mezi dvojicí horských vrcholů jedinečný výhled na švýcarské Alpy. Více než sto metrů dlouhá konstrukce propojující stanici lanovky a vyhlídku je jediná svého druhu na světě.

Rozhlížet se ve výšce téměř tří tisíc metrů nad mořem po okolních horských štítech a přitom pod sebou nemít nic jiného než čirý vzduch. Přesně takový zážitek nabídne od soboty most Peak Walk spojující horskou stanici a vyhlídku na hoře Sex Rouge ve švýcarských Alpách.

S velkou pompou ho tam otevřela společnost Glacier 3000, která v okolí blízké vesničky Les Diablerets provozuje systém lanovek a lyžařské a turistické infrastruktury. Most je přitom naprostým unikátem. Jedná se totiž o vůbec první lávku na světě, jež propojuje dvojici horských vrcholků.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.