Architektonický návrh na realizaci Kežmarovy chaty.
Foto: Atelier 8000
Od vyhoření Kežmarske chaty ve Vysokých Tatrách uplynulo letos 40 let. Stejnojmenné občanské sdružení uspořádalo mezinárodní architektonickou soutěž, z níž vzešel návrh na podobu nové chaty. Celkem dorazilo 95 návrhů, vítěz je z Česka.

Zanechat svůj rukopis na jednom z vrcholků slovenských Vysokých Tater je pro architekta velkým lákadlem. Není proto divu, že když občanské sdružení Kežmarska chata vyhlásilo letos v únoru mezinárodní architektonickou soutěž na stavbu nové chaty na místě té, která před 40. lety vyhořela, sešla se téměř stovka návrhů. Přesně 95.

Hlavním cílem soutěže přitom bylo nejen vrátit na Bílé pleso oblíbenou turistickou chatu, ale zajistit její energetickou soběstačnost i šetrnost k okolnímu životnímu prostředí. Včetně zachování tradice horských nosičů a furmanů.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.