Projekt arktického přístavu pro turismus a výzkum vznikl pod vedením Zahy Hadid.
Foto: Sergiu-Radu Pop
Jako výstupek arktického ledovce se tváří studentský projekt multifunkční přístavní, turistické a vědecké stanice. Návrh monumentální budovy dozorovala slavná Zaha Hadid, která ho spolu s dalšími projekty představuje na Bienále architektury v Benátkách.

Projekt jako z vizualizací fantaskní budoucnosti představil na benátském Bienále architektury rumunský student Sergiu-Radu Pop. Pod vedením jedné z nejslavnějších žen současné architektury Zahy Hadid navrhl v rámci studia na Univerzitě užitého umění ve Vídni multifunkční arktické centrum kombinující výzkum, dopravní uzel a turistické zařízení.

Futuristická budova je výrazná nejen kombinací funkcí, ale především ikonickým designem, který vychází z nesourodé struktury arktických ledovců. Podobně organickým designem a inspirací v přírodě se přitom dostala do povědomí i sama Zaha Hadid.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.