Šéf HN Martin Jašminský na kurzu přežití
Foto: MINISTERSTVO VNITRA
Dostat se domů. Překonat bolest a nepohodlí. Přežít. Jsou situace, které si neumíme představit, dokud je neprožijeme. Česká armáda nabízí novinářům a humanitárním pracovníkům kurz, který je má připravit na krizové situace. Šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský na něm byl.

Dvě hodiny po příjezdu do Vyškova vám začne jiný život. Odložíte většinu civilních věcí, zapečetíte mobil a následně se na náklaďácích přesunete do lesa, kde ve srubech strávíte následující tři dny určené pro teoretickou i praktickou přípravu před následujícími třemi dny "praxe" v terénu.

Během přípravy můžete v krátkých, obvykle pěti- až desetiminutových přestávkách například jíst, chodit na záchod, odpočívat, kouřit, ale jen při dodržování buddysystému, což znamená, že s vaším povinným parťákem se přitom nesmíte vzdálit od sebe na tři metry.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.